Bumerang - Yazarkafe
Google Akıllı Saatler İçin Android Wear’ı Duyurdu

Google Akıllı Saatler İçin Android Wear’ı Duyurdu

Akıllı telefonların hayatımızın her alanına girmesiyle beraber yan ürünler de çıkmaya başladı. Bunun son örneği akıllı telefonlarımızla uyumlu akıllı saatler yavaş yavaş piyasada yer alıyor. Google akıllı saatler için Android sistemiyle %100 uyumlu Android Wear’ı duyurdu.

Android Wear bir akıllı saat olmayıp temel anlamda uyumlu akıllı saatlerde çalışacak bir işletim sistemi. Muhtemelen Android sisteminin daha ufaltılmış bir saatte yer alması gereken temel fonsiyonları içerecek bir sistem olacak.

Google, Android Wear ile erişimine ihtiyacınız olan temel bilgilere ve işlevlere hızlı bir şekilde erişmemizi hedefliyor. Sözlü olarak sorulan sorulan hızlı cevaplar alabileceğimiz, sağlık ve spor uygulamalarını daha etkin izleyebilceğimiz ve Android tabanlı tabanlı akıllı telefonumuzu uzaktan yönetebileceğimiz bir araç olacak gibi görünüyor.

Google’ın Android Wear için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilisiniz.

“Bilgi sizinle haraket ediyor” sloganıyla duyurulan Android Wear ile, adında anlaşılacağı üzere sadece bir saat sistemi olarak değil belkide akıllı giyilebilir ürünler ile de uyumlu çalışıp bir nevi bilim kurgu dönemine adım atabiliriz. Bu kısım tabi bizim yorumumuz ama bu hızla giden bir teknolojinin neler getireceği, ne yöne gideceğini açıkçası merakla bekliyorum.

Kaynak: Google Blog, Android Wear

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top