Bumerang - Yazarkafe
Ubuntu Tekrar Mobil Pazarı Hedefliyor

Ubuntu Tekrar Mobil Pazarı Hedefliyor

Ubuntu daha önceki başarısız olan bağış kampanyasından sonra tekrar mobil dünyaya girebilmek için çalışmalara başladı. Bir önceki çalışmada Ubuntu bağış toplayarak kendi telefonunu çıkarmayı düşünüyordu. Her ne kadar toplanan 12.814.216 $ ile bağış rekoru kırılsada, hedeflenen 32 milyon $’a ulaşılamadığı için proje iptal olmuştu.

ubuntu_edge_rekor

Özellikle Android’in mobil pazardaki yükselişi göz önüne alındığında ve Linux dünyasında Ubuntu’nun popülerliğini düşünürsek, Canonical çalışmalarını anlamak zor değil. Canonical bu sefer 2 farklı üretici Çinli Meizu ve İspanyol bq firması ile Ubuntu tabanlı cihazların üretilmesi için anlaşma sağladı.

Bazı Nexus modellerine destek veren ve kurulabilir durumda olan cihazlar mevcut. Eğer sizde bu cihazlardan biri mevcut ise bu sayfada yer alan yönergeleri izleyip cihazınıza Ubuntu’yu kurabilirsiniz.

Bir önceki başarısız deneyimin ardından bu sefer bakalım Ubuntu başarıya ulaşacakmı bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Ubuntu

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top