Bumerang - Yazarkafe
Nokia Android Telefonunu MWC’de tanıtabilir

Nokia Android Telefonunu MWC’de tanıtabilir

Geçtiğimiz senelerde Nokia Windows Phone’u mu yoksa Android’i mi seçecek konusunda beklentiler içine girmiştik, nihayetinde Nokia Windows Phone’u seçti, sonrasında ise Eylül 2013’de Microsoft’a 7.4 Milyar $’a satıldı. Tasarım ve özellik anlamında uzun süredir mobil dünyada olan Nokia şüphesiz bir çok kişini beğenisini kazanmış bir marka.

Gartner firmasının yaptığı araştırmalara göre 2013’ün 3. çeyreğinde piyasadaki telefonların %79’u (neredeyse her 5 telefondan 4’ü ) Android platformunu kullanıyor. Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınmasıyla, Windows Phone biraz ivmelenme kazansada beklenen şekilde ciddi bir artış olmadı.

Android Pazar Payı

Sanırız bu durumun bir sonucu olarak Nokia’nın Androidli bir model telefon çıkaracağına dair dedikodular dolaşmaya başladı. Önümüzdeki günlerde Barcelona’da başlayacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) Nokia’nın bu yeni modeli tanıtması bekleniyor.

Henüz Microsoft tarafından bu durumla ilgili bir bilgi gelmesede, gerçekten bölyle bir model (Nokia X) çıkacak mı bekleyip göreceğiz.

Kaynak: Mashable, Gartner

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top