Bumerang - Yazarkafe
General Mobile Discovery Elite Geliyor

General Mobile Discovery Elite Geliyor

General Mobile’ın Türkiye’de oldukça iyi bir satış rakamı yakalayan Discovery modelinin ardından Discovery 2 modeli Las Vegas’ta yapılan fuarda General Mobile Türkiye Genel Müdürü Muzaffer Gölcü tarafından tanıtılmıştı. Herkes Discovery 2 cihazı hakkında beklenti içine girmişken firmanın Discovery Elite isimli yeni bir modelinin daha çıkacağı öğrenildi.

Discovery Elite isimli bu modelin Mart 2014 gibi tüketici piyasasına sürülmesi bekleniyor. İlk önce Discovery Elite sonrasında Discovery 2 modelinin çıkması bekleniyor.

Discovery Elite modeli General Mobile’ın Discovery modelinde olduğu gibi Çin kaynaklı Gionee firmasının bir modelini baz alıyor. Bu sefer kullanılacak modelin ismi Gionee Elife E7 .

Discovery Elite Ram

Cihazın özelliklerini göz attığımızda 4 GB ram ve 2.5 Ghz hızında çalışan Qualcomm’un Snapdragon 800ac işlemcisi dikkatimizi çekiyor. 4 GB ram miktarının 1 GB lık kısmı sistem ve Adreno 550MHz Adreno 330 grafik birimi tarafından kullanılacak, kalan 3 GB ram kullanıcılara kalacak.

Cihazın bazı özellikleri şu şekilde olması bekleniyor.

  • Qualcomm Snapgragon 800ac 2.5Ghz
  • 32GB ROM + 3GB RAM / 16GROM + 2GBRAM
  • 150.6mm x 75.0mm x 9.5mm boyutlarında
  • 150 gr ağırlığında
  • 5.5 Inch 1920 × 1080 Full HD 400 PPI derinliğinde Ekrn
  • 16.0MP Arka 8.0MP Ön Kamera
  •  Bluetooth 4.0
  • 2500 mAh kapasiteli dahili pil

Kapalı bir yapıda olan cihaz dahili bir pil bulundurduğundan arka kapağının açılma şansı yok. Sim kart yan tarafından takılabilecek.

Discovery Elite Antutu

Cihaz yukarıda resimden görüleceği üzere Antutu Benchmark teslerinde 35.027 puan alarak şu anda piyasadaki Samsung Note3, Samsung Galaxy S4, Lg G2 ve diğer büyük modellerden daha yüksek skor almayı başarmış durumda.

Discovery Elite Renk

Orjinalinde 7 farklı renk seçeneği olan modelde bakalım Discovery Elite versiyonunda kaç farklı renk seçeneği ile bize ulaşacak, hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Cihazın fotoğraf kalitesi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaynak: Gionee

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top