Bumerang - Yazarkafe
Samsung Galaxy S3, 4.3 Jelly Bean Sorunları Bitmiyor

Samsung Galaxy S3, 4.3 Jelly Bean Sorunları Bitmiyor

Samsung 2013 yılının son zamanlarında i9300 Galaxy S3 için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini yayınlamıştı. Ancak Jelly Bean 4.3 sürümünde oluşan problemlerden dolayı geri çekildi.

Geçtiğimiz günlerde nihayet stabil sürüm ülkemiz içinde 20 Ocak tarihinde yayınlandı. Ancak yeni sürümde de bazı ufak sorunlar yine devam ediyor. Özellikle bazı kullanıcılar 4.3 Jelly Bean sürümünün pil perfomansının çok kötü olduğunu belirtiyor. Diğer bir sorun ise wifi bağlantısı sırasında “internet bağlantınız dengesiz” yada ingilizce kullanıyorsanız “your internet connection is unstable” şeklinde uyarı verip kablosuz bağlantıda sık sık kopmalar meydana geliyor.

i9300-internet-baglantiniz-dengesiz

İnternet üzerinde yaptığım bazı araştımalarda özelikle dengesiz wifi bağlantısı sorununun 4.3 Jelly Bean sürümünü kullanan bazı Samsung Galaxy S4 kullanıcılarda da meydana geldiği görülüyor. Bu sorunun net bir çözümü olmamakla birlikte kendi kullandığım Huawei 3G Multivınn’da denediğim bir kaç değişik olumlu sonuçlandı.

modem-ayar

Bazı forumlarda  bağlantının kopmasının kullanılan wifi kanalının kalabalık olmasıyla ilgili olduğu söylenmiş. Kendi kullanıdığım multivınn’da var olan 11’nci kanal yerine yayını 4’ncü kanala aldım problem düzeldi. Bazı kullanıcılar kanal yayın frekansının b/g yerine abit bir tanesini seçtiğinde de düzeldiğini söyleyenler var.

Çözüm için şu sıralama faydalı olabilir.

  1. Modeminizi kapatıp açın, problem geçmezse diğer adımları uygulayın.
  2. Modem üzerinden kablosuz kanalınızı değiştirin.
  3. Kblosuz kanaldaki frekansınızı  a/b/g/n yerine sabit bir tanesini seçin.
  4. Otomatik devredışı kalma gibi bir seçenek varsa devre dışı bırakın.

Umarım aynı dertten muzdarip kullanıcılar varsa bu çözüm aşamaları faydalı olur ve Samsung bu sorun için yakın zamanda bir güncelleme çıkarır.

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top