Bumerang - Yazarkafe
Ubuntu Edge Bağış rekoru kırdı

Ubuntu Edge Bağış rekoru kırdı

Mobil Pazarda kendi telefonu ile yer almak isteyen Ubuntu, Indiegogo üzerinden kendi telefonu için bağış toplamaya başladı.Projenin hedef tutarı $32.000.000 (32 Milyon Dolar), proje şu an itibari ile $12,809,906 rakamına ulaşmış durumda.

Bu rakam şimdiye kadar internet üzerinde toplanan en yüksek bağış rekoruna kırmış durumda. Bir önceki rekor Kickstarter üzerinden $10,266,845 bağış toplanan Pebble akıllı saat projesiydi.

Ubuntu Edge Tablo

Yukarıdaki tablodan göreceğiniz üzere cihaz tıpkı Motorola Atrix serilerinde olduğu gibi hem mobil hemde desktop işletim sistemi içerecek. Mobil sistem Dual boot ( eyni iki işletim sisteminden birini seçebileceksiniz) olarak Android ya da Ubuntu Mobile kullanılabilecek.

Cihazın desktop olarak kullanmak isterseniz içindeki ubuntu işletim sistemi ile birlikte çalışacak. Ve dahili hafıza 128 GB oldukça iyi görünüyor. Tahmini satış fiyatının $695 olması beklenen cihaza ait görselleri aşağıdan bakabilirsiniz.

Kaynak: Indiegogo

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top