Bumerang - Yazarkafe
Android Cihazlarda Pil Kullanım Süresini Uzatmak – 2.Bölüm

Android Cihazlarda Pil Kullanım Süresini Uzatmak – 2.Bölüm

Bir önceki yazımızda  android cihazlarımızda pil tasarrufu için bazı bilgileri sizlerle paylaşmıştık.

5) Programların İnternet Bağlantısını Kontrol Etmek

Android cihazlarımıza kurduğumuz bir çok program kurarken dikkatinizi çekmiştir, sizden bir çok izin ister. Bu liste; internet bağlantısı kurabilmek, mesajlarınızı okuyabilmek, rehberinize erişmek, lokasyon bilginizi almak vb diye uzayıp gidiyor. Özellikle internet kullanımı programlar kendi kafasına göre ya da çok fazla erişim olduğunda pil performasınızı ciddi anlamda etkiliyor.

app-quarantine

Bu noktada imdadımıza App Quarantine yetişiyor. Programı kısaca özetlersek kullandığınız programları dondurarak siz izin vermediğiniz sürece, herhangi bir işlem (internet bağlantısı ya da arka planda çalışan serviss gibi) yapamıyor. Program hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

6) Kullanmadığımız Gereksiz Uygulamaları Kaldırmak

Android cihazlarımıza kurduğumuz uygulama fazla oluşuda pil performasınızı etkileyebişliyor. Mesala en son kontrol ettiğimde cihazımda 140 adet civarında uygulama yüklüydü. Gereksiz olan ya da çok fazla kullanmadığınız uygulamalarınız vrsa bunları kaldırmak ya da 5. adımda anlattığımız App Quarantine ile dondurmak pil performansınızı artıracaktır.

Hakkında Erdal Türkmen

Raporlama ve Analiz Uzmanı olan bendeniz aynı zamanda mobil ve teknoloji tutkunuyum. Fim izlemeyi çok severim, başarabilirsem eğer imdb top 250'yi izlemek gibi bir hedefim var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top